بهترین پیوند یکتا برای وردپرس و پیوند یکتا با ساختار مناسب در سئو [جامع]

بهترین پیوند یکتا برای وردپرس و پیوند یکتا با ساختار مناسب در سئو [جامع]

یکی از جنبه های مهم  سئو بهینه سازی پست های وبلاگی است. پارامترهای مختلفی در مورد سئو دوست کردن مقالات وجود دارد. بهترین پیوند یکتا برای وردپرس و ساختار مناسب پیوند یکتا یکی از فاکتور های مهم سئو محسوب می شود و نقش آن در بهینه سازی مطلب موردنظر بسیار زیاد است.

پیوندهای یکتا ، به زبان ساده، همان لینک های دائمی به پست ها و صفحات ما هستند که برای همیشه باقی می مانند.

در این مقاله می خواهیم به سراغ بررسی بهترین پیوند یکتا برای وردپرس برویم و ببینیم که بهترین نوع پیوند یکتا در وردپرس چه ساختاری باید داشته باشد. پس اگر شما می خواهید ساختار بهترین پیوند یکتا در وردپرس را بشناسید، پیشنهاد می کنیم که این مقاله از پایا وردپرس را تا آخر مطالعه کنید.

تغییر پیوند یکتا در وردپرس و انتخاب بهترین پیوند یکتا

قبل از اینکه به معرفی و بحث دقیق‌تری در رابطه با پیوند یکتا وردپرس بپردازم لازم است تا مقداری با واژه‌های این مبحث آشنا شده و در رابطه با اون صحبت کنم تا بتونید پیوند یکتا را بهتر درک کرده و زمان کافی برای اینکه یک ساختار مناسب برای لینک نوشته‌های وردپرس انتخاب کنید را بگذارید و بیشترین بهره را از این انتخاب خودتون ببرید.

پیوند یکتا چیست؟ و چرا تغییر پیوند یکتا در وردپرس مهم است؟

پیوندهای یکتا یا همون WordPress Permalinks، دقیقا ساختار آدرس نوشته‌های شما هست که با استفاده از اون میتونید تا فرمت‌های گوناگونی را برای اینکه آدرس نوشته‌های شما به چه شکلی باشند انتخاب کنید.

انتخاب پیوند یکتا وردپرس صرفا محدود به نوشته‌های وردپرس نبوده و میتونید تا در آدرس دسته‌بندی مطالب، برچسب مطالب، محصولات که شامل پیوند یکتا ووکامرس و هر نوع پست تایپ سفارشی که در سایت خودتون دارید مانور کافی داده و یک ساختاری که برای موتورهای جستجو قابل فهم و درک باشد را انتخاب کنید.

قبل از اینکه در مورد بهترین پیوند یکتا در وردپرس صحبت کنیم، اول از همه باید پیوند یکتا با ساختار مناسب از نظر موتورهای جستجو را مورد بررسی قرار دهیم.

به بهترین ساختار پیوند یکتا برای موتورهای جستجو، Seo Friendly URLs می گویند.

Seo Friendly URLs

Seo Friendly URLs به آدرس هایی گفته می شود که دقیقا درون خود، کلمه کلیدی دارند.

به عبارتی دیگر، این آدرس، محتوای صفحه را معرفی و توضیح می دهند.

بهترین ساختار پیوند یکتا برای وردپرس

اگر با وردپرس کار کرده باشید حتما می دانید که پیوند یکتای پیش فرض موچود در سیستم وردپرس، اصلا سئو دوست ( Seo Friendly )نیست.

حتما بخوانید  کسب و کار اینترنتی با وردپرس + 13 نکته

نکته جالب و زیرکانه اینجاست که این پیوند یکتا ها و آدرس ها همانطور که برای ما قابل فهم است، برای موتورهای جستجو هم قابل فهم و درک است. در زیر، چند مثال برای شما پایاوردپرسی ها آورده ایم:

پیوند یکتا بدون ساختار مناسب :

http://test.com/?p=12345

پیوند یکتا با ساختار مناسب :

http://test.com/amoozesh-wp

پیوند یکتا با ساختار مناسب : ( زبان فارسی )

پیوند یکتا چیست

 

مطمئنا شما با دیدن پیوند اول، هیچ چیزی در مورد محتویات درون لینک متوجه نشدید و نمیدونید صفحه مورد نظر در مورد چه چیزی هست، چون که فقط یک شناسه دارد.

لینک های پیش فرض مانند مثال اول، ظاهر زشتی دارند و نظمی در آنها رعایت نشده است. مسلما این موضوع بر روی نتایج جستجو اثر می گذارد.

در واقع، شما برای اینکه یک سئوی بهینه داشته باشید باید کلمات کلیدی پست موردنظرتان در آدرس پست نیز دیده شود. بدون کلمات کلیدی، آدرس پست هیچ معنایی برای خواننده نخواهد داشت!
اما در مورد پیوند یکتا دوم و سوم کاملا متوجه شدید که این صفحات در مورد آموزش وردپرس و افزایش سرعت لوکال هاست می باشند.

پس اگر پیوند یکتا برای ما قابل فهم باشد برای موتورهای جستجو هم قابل فهم است و همین امر (استفاده از ساختار پیوند یکتا مناسب) باعث می شود که مطالب شما شانس خیلی بیشتری برای نشان داده شدن در صفحه اول و لینک اول موتورهای جستجو (بخصوص گوگل) داشته باشند.

تاثیر پیوند یکتا بر سئو

پیوند یکتا با سئو رابطه ای مستقیم و تاثیری قوی و چشمگیر بر بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (همون SEO خودمون :))دارد ولی تاثیر آن در نوع سایت تفاوت می کند.

اگر در پیوند یکتای سایت به نام، موضوع، دسته بندی، تاریخ انتشار پست و… اشاره شود، آن پیوند برای سایت مفید بوده و سئو خوبی خواهد داشت.

اما در بعضی سایت ها بجای این ها از آی دی استفاده میکنند که بجای کلمه در پیوند یکتا فقط از آی دی استفاده میکنند که این تاثیر چندان مثبتی بر روی سایت ندارد.

بهر حال باید بررسی کرد که در کدام سایت ها استفاده از چه نوع پیوندی مفید است!

بهترین پیوند یکتا در وردپرس

یکی از نکات مهم در سئو وردپرس یا سئو سایت، استفاده از پیوند یکتا مناسب و هوشمندانه است. اگر سایت شما از لحاظ آدرس دهی و پیوند یکتا مشکل داشته باشد، سایت شما از لحاظ بهینه بودن دچار مشکل می شود. پس باید یک پیوند یکتا درست و دقیق انتخاب کنید.

حتما بخوانید  7 راه برای افزایش کسب و کار B2B [مقاله جامع]

برای انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس باید از بخش تنظیمات، زیر منوی پیوند یکتا رو بزنید تا وارد بخش تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس شوید مانند تصویر زیر:

 

تنظیمات پیوند های یکتا در وردپرس

تنظیمات پیوند های یکتا

در وردپرس اگر به بخش تنظیمات مراجعه کنید با صفحه ای مثل زیر روبرو می شوید که در این صفحه، خود وردپرس برای تعیین نوع پیوند یکتای پست ها چندین نمونه را خودش آماده کرده که شما میتوانید با انتخاب هر یک از این ها ، پیوند یکتای پست های سایت خود را به آن شکل بسازید! (خوب شد، نه؟ :))

پیوند دلخواه در وردپرس

اگر به شکل زیر نگاه کنید متوجه گزینه ای به اسم ساختار دلخواه می شوید که در این گزینه شما می توانید با استفاده از توابع و قاعده های خاص ، پیوند یکتای خود را به صورت دلخواه و اختیاری درست کنید.

همانطور که در ابتدای این مقاله گقتیم، پیوند یکتا تاثیر قابل توجه ای بر روی سئو دارد که در هنگام انتخاب نوع پیوند یکتا، باید نوع سایت و میزان فعالیت سایت خود را هم بررسی کرده و سپس بر اساس آن، شروع به انتخاب پیوند یکتا کنید که در همین آموزش در مورد پیوند دلخواه در وردپرس صحبت هایی خواهیم کرد.

صفحه تنظیمات پیوندهای یکتا

صفحه تنظبمات پیوند یکتا در وردپرس

۱- ساده: اولین گزینه تنظیمات پیوند یکتا، حالت ساده است پیوندی مانند: http://www.site.com/?p=123 برای نوشته و مطالب شما می سازد.

این روش بر اساس شناسه (iD) کار میکند و بعد از علامت سوال شناسه مطلب رو میزند. این پیوند توصیه نمی شود. 🙁

۲- روز و نام: در این پیوند بعد از اسم سایت، سال، ماه، روز و نام نوشته را در ساختار پیوند و آدرس صفحه قرار میدهد.

این مدل از مدل ساده بهتر است اما باز مشکل دارد. معمولا این مدل برای سایت های خبری خیلی خوب است.

۳- ماه و نام: در مدل ماه و نام، تقریبا شبیه قبلی است با این تفاوت که دیگر روز رو در ساختار پیوند قرار نمیدهد و فقط سال، ماه و نام نوشته قرار دارد.

۴- عددی: در این مدل از پیوند یکتا، فقط شماره شناسایی وجود دارد و یکی از بدترین پیوندهای یکتا است و نام نوشته در آن وجود ندارد. 🙁

حتما بخوانید  انتخاب دامنه مناسب [+10 فاکتور مهم]

۵- نام نوشته: میتوان گفت بهترین ساختار پیوند یکتا برای نوشته ها، همین مدل نوشته است.

این ساختار،  بعد از اسم سایت، نام نوشته رو نشون میدهد و ساختار عالی برای سئو دارد.

۶- ساختار دلخواه: اگر مدل ساختار دلخواه رو بزنید باید خودتان بر اساس نیاز، یک ساختار جدید ایجاد کنید. برای ساخت ساختار جدید پیوند یکتا کافیه بر روی برچسب های مشخص شده کلیک کنید تا اضافه شود.

معرفی برچسب های پیوند یکتا:

  • %year% : سالی که نوشته ارسال شده است.
  • %monthnum% : ماهی که نوشته در آن ماه ارسال شده است.
  • %day% : روزی که نوشته ارسال شده است.
  • %minute% : دقیقه ای که نوشته ارسال شده است.
  • %second% : ثانیه ای که نوشته ارسال شده است.
  • %post_id% : شماره آی دی یا شماره اختصاصی هر نوشته.
  • %postname% : نام یا عنوان نوشته. اگر عنوان همراه با فضای خالی بود، فضای خالی به خط تیره تبدیل می شود.
  • %category% : دسته ای که نوشته در آن قرار گرفته است. همچنین شامل زیر دسته ها هم می گردد.
  • %tag% : برچسب نوشته مورد نظر
  • %author% : نام نویسنده نوشته

انتخاب بهترین پیوند یکتا در وردپرس

از بین این ۶ مدل پیوند یکتا، بهترین پیوند یکتا در وردپرس، مدل نوشته است. چون اولا عنوان مطلب و پست در این پیوند یکتا وجود دارد، پس علاوه بر اینکه کاربران متوجه می شوند مطلب در مورد چه موضوعی می باشد خود گوگل هم متوجه می شود.

نتیجه گیری پیوند یکتا وردپرس و تاثیر آن در سئو

پیوندهای یکتا بخش مهمی از وبسایت شما محسوب می شود و می تواند خواننده را به بررسی دقیق پست تشویق نماید. همچنین این گزینه بر روی سئوی سایت نیز اثر دارد.

در این مقاله، همه نکات و آموزش های در مورد پیوند یکتا را به شما عزیزان گفته شد تا بتوانید به کمک این مقاله از پایا وردپرس و با بررسی هوشمندانه در مورد سایت خود، بهترین پیوند یکتا را انتخاب کنید. راستی شما پیوند یکتای وبسایت تان را چطور تنظیم کرده اید؟

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشه و با استفاده از این آموزش تونسته باشید تا بهترین نوع ساختار پیوند یکتا در وردپرس را انتخاب کنید. اگر در رابطه با انتخاب پیوند یکتا در وردپرس سوال و یا مشکلی داشتید و یا اینکه پیشنهادی برای کاربران داشتید تا از این نوع ساختار پیوند یکتا در وردپرس استفاده کنند در بخش دیدگاه‌ها اعلام کنید.
۱ rating5/5

نزديك به 4 سال است كه در زمينه طراحی وبسایت و دیجیتال مارکتینگ فعاليت دارم. در یک سال اخير مباحث امنیت و آنالیز وبسایت به مجموعه فعاليت هايم افزوده شده است. همیشه در تلاش هستم تا تجربياتى را كه كسب می کنم، در اختيار طرفداران این حوزه قرار بدهم.

عضو میشم

اگر شما هم می‌خواهید از محبوب‌ترین مقالات و تخفیف های شگفت انگیز ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۷۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :