راهنمای کامل پرداخت اینترنتی

راهنمای کامل پرداخت اینترنتی

برای انجام خرید اینترنتی با کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب فقط ۴ مورد زیر لازم است :

۱- شماره کارت (کلیه کارتهای بانکی دارا میباشند و به صورت برجسته روی کارت حک شده است.)

۲- رمز اینترنتی کارت (رمز دوم)

۳- کد سه و یا چهار رقمی CVV2

۴- تاریخ انقضاء

اگر موارد ۲ و ۳ و ۴ بالا را ندارید باید یکبار به خودپردازهای (ATM) یکی از شعبِ بانکی که کارت شما از آن بانک است مراجعه و به صورت زیر عمل نمائید :

۱- کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک (ATM) قرار دهید.
۲- رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ثبت را فشار دهید.
۳- سپس دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید.
۴- گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب کنید.
۵- رمز اینترنتی مورد نظر خود را حداقل در ۵ و حداکثر در ۸ رقم وارد نمایید و مجدداً طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید.
۶- پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر CVV2 به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می گردد.
توجه : در اکثر کارتهای بانکی کد CVV2 به صورت کدی ۳ یا ۴ رقمی در پشت و یا روی کارت و اغلب در بالای شماره ۱۶ رقمی کارت و یا کنار آن درج شده است و همچنین تاریخ انقضای کارت نیز اغلب روی کارت درج شده است و نیازی به گرفتن این دو مورد از خودپردازِ بانک نیست و فقط رمز دوم را باید از طریق خودپرداز تعیین کنید.

 روش پرداخت اینترنتی

در هنگام پرداخت اینترنتی با باز شدن یک صفحه جدید شما به صفحه بانک دریافت کننده وجه هدایت می شوید که به آن دروازه پرداخت اینترنتی می گویند. در آن صفحه ۴ پارامتر کارت بانکی خودرا که در قسمت قبلی توضیح داده شد، از شما پرسیده می شود.

نکته مهم : (حتی الامکان برای وارد نمودن مشخصات حساب کاربری خود از صفحه کلید مجازی تعبیه شده در وب سایت ها استفاده نمائید)

و در ادامه، موارد زیر را می بایستی وارد نمایید:

– شماره کارت

– رمز اینترنتی کارت (رمز دوم کارت)

– کد CVV2

– تاریخ انقضای کارت

– وارد کردن حروف دیده شده در تصویر(برای اطمینان از اینکه فرم توسط انسان پر شده است و نه رباط یا هر برنامه دیگری)

– سپس بر روی گزینه ی پرداخت کلیک نمایید.

– چنانچه برای پرداخت اینترنتی خود از دروازه پرداخت شرکت به پرداخت ملت استفاده نمایید، بعد از کلیک روی دکمه ی پرداخت به شما یک پیغام نشان خواهد داد که صرفا” جهت اطلاع است و کافیست دکمه ی Continue را کلیک نمایید تا مراحل پرداخت کامل شود.

به یاد داشته باشید، کد مرجع بانک / کد ۱۲ رقمی شماره تراکنش را که شرکت به پرداخت ملت بعد از انجام عملیات پرداخت اینترنتی به شما می دهد را نگه دارید تا درصورت نیاز به هر نوع پیگیری از آن استفاده نمایید.

نکته مهم :
ممکن است بنا به دلایل فنی پرداخت شما نا موفق باشد. در این صورت چنانچه وجه از حساب بانکی شما کسر گردید نگران نباشید، طی حداکثر ۷۲ ساعت وجه به حساب شما باز خواهد گشت.

در پرداخت های آنلاین همیشه وقتی می خواهید مرحله پرداخت وجه را از طریق کارت انجام دهید وارد سایت دومی می شوید که سایت بانک دریافت کننده وجه است. دقت کنید اکثر سارقان اینترنتی با ساخت صفحات شبیه به صفحات بانکها (صفحات فیک یا جعلی) و آدرس های مشابه به آنها از کاربران اینترنتی کلاهبرداری می کنند.

۰ ratings0/5